דיאטת הזון תפריט – תפריט עשיר שיגרום לכם לשכוח את הדיאטה

אחת לכמה זמן מתגלה דיאטה חדשה שהופכת להיות טרנדית, זוכה לפופולאריות רבה וכמובן יוצרת לא מעט דיונים בשאלה, האם מדובר בדיאטה אפקטיבית או לא.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא במקרה של דיאטת הזון תפריט שכולל בתוכו הרבה מאוד מרכיבים, אשר על פניו אפשר היה להניח שלא מדובר באמת בדיאטה, ואף על פי כן, זו דיאטה מאוד פופולארית, היא זוכה להצלחה גדולה בקרב נשים וגברים שמחפשים דרכים, איך לרדת במשקל ועדיין לאכול וליהנות מהאוכל.

לפני שנסביר מה זו הדיאטה וכיצד אנחנו יכולים להפיק ממנה תועלת, חשוב לזכור, כל דיאטה יש לה מטרה שאנחנו נרד במשקל ויחד עם זאת, נאכל בריא יותר, נרגיש טוב יותר וכן נהנה מהאוכל. הרעיון של דיאטות זה לא שנפסיק לאכול או שנהיה רעבים ונפגע בעצמנו מבחינה בריאותית. להיפך, המטרה היא לאכול חכם, לאכול נכון, ליהנות מהאוכל ולייצר הרגלי תזונה חדשים שיאפשרו לנו לשמור על המשקל.

Greek salad with fresh tomato, cucumber, red onion, basil, feta cheese, black olives and Italian herbs

כיצד עובדת דיאטת הזון

מדובר על דיאטה שמאפשרת לנו לאכול במרווחי זמן קצר יחסית, כאשר התפיסה היא לשמור על איזון בין חלבונים, שומנים ופחמימות בכל ארוחה, כאשר המטרה היא לא להישאר רעבים.

אם אנחנו אוכלים בטווחי זמן קצרים, אז אנחנו גם אוכלים יותר, אך אוכלים פחות. הרי אם נניח אכלנו בשמונה בבוקר ואז שוב בעשר, סביר להניח שלא נהיה רעבים ממש ולכן נוכל לאכול כמות קטנה, יחד עם זאת, כן נאכל תפריט שכולל בתוכו פחמימות, שומנים וחלבונים, כפי שהגוף צריך ומן הסתם, דברים שאנחנו אוהבים.

הדיאטה מאפשרת לנו לרדת במשקל, גם בגלל שאנחנו אוכלים פחות, גם בגלל שאנחנו אוכלים בצורה מסודרת ואנחנו גם שומרים על איזון נכון בין הערכים השונים, בין היתר סוכר וערכים אחרים שחשובים לנו.

צריך להדגיש, לא כל התפריטים דומים. ישנה חלוקה ברורה בין תפריט שמיועד לנשים לבין תפריט שמיועד לגברים, בגלל העובדה שכל אחד מהמינים אמור לצרוך כמות קלוריות שונה במהלך היום ולכן נמצא גם תפריטים מותאמים לכל אחד מהם.

השארת תגובה